![Printvriendelijke versie Printvriendelijke versie](https://www.cyclingsite.be/sites/all/modules/print/icons/print_icon.png)
De derde en laatste rit van de Healthy Ageing Tour voor Dames junioren werd verreden in Midwolda, waar een biljartvlakke ronde van 15,6 km 5x moest gereden worden. Nog 107 rensters mochten de start nemen, op de eerste rij alle truien, zowel de kampioenentruien als deze van de verschillende klassementen. Onder hen Nele Van Assche in de rode trui voor de strijdlust. Meteen na de officiële start meldt de wedstrijdradio overigens een eerste aanval op Nele’s naam. Ondanks de hoge snelheid blijft het aanvallen regenen, maar niemand raakt ver weg. Daniek Hengeveld en Ella Barnwell zijn in de eerste ronde zeer actief, samen met andere meisjes zetten ze menige aanval op.
Wie vanaf 11u de livestream volgt ziet Katrijn De Clercq en Julie De Wilde meestrijden op de barricaden, maar dé aanval van de dag komt wel op naam van de Zweedse kampioene Julia Borgström die kilometers lang solo voor het peloton uitrijdt en daarvoor later ook wordt beloond met de trofee van de strijdlust. Op het einde van de vierde ronde wagen Julie en Katrijn hun kans, de twee ex-ploegmakkers krijgen Maud Rijnbeek en Silke Smulders mee maar zij worden terug ingerekend bij het ingaan van de laatste ronde.
Op 11km van de streep rijden Eluned King (GBR), Zoë Taparez (USA), Silke Smulders, Paula Leonhardt (DE) en Lea Curinier (FR) weg, 5 km verder slaagt Julie De Wilde er in om op haar eentje de oversteek te realiseren. Op dat moment heeft de leidster in het klassement Megan Jastrab (USA) een probleem en moet van fiets wisselen. Zij weet evenwel in een mum van tijd terug aan te sluiten bij het peloton en haar plaats vooraan terug in te nemen. Op 4 km van het einde demarreert Silke Smulders weg uit de kopgroep, de verstandhouding raakt daardoor zoek en het peloton slokt de vluchters kort nadien weer op.
Op 2 km van de streep waagt de Française Amandine Fouquenet een ultieme aanval, zij houdt lang stand, maar in de laatste hectometers komt de kop van het peloton haar voorbij en het is opnieuw de superieure Megan Jastrab die met ruim verschil wint. Zij wint op deze wijze niet alleen de rit, maar ook het algemeen klassement, de puntentrui én de trui van beste jongere want Megan is eerstejaars.
Maud Rijnbeek wordt eerste Nederlandse op de zesde plaats en Jade Lenaers eerste Belgische op de elfde plaats. Het peloton hield er terug stevig de vaart in want het gemiddelde kwam opnieuw uit op 39,5 km/h.
Het klassement voor de tussensprinten komt op naam van Maaike Van der Duin.
In het eindklassement eindigen 42 dames in dezelfde tijd, maar 7 onder hen konden bonificaties sprokkelen, winnares Jastrab uiteraard de meeste, Elynor Backstedt (GBR) sprokkelde er 15 minder en wordt tweede, de volgende 3 plaatsen worden bezet door de Nederlandse meisjes Femke Gerritse, Ilse Grit en Lieke Nooijen. De beste Belgische dames zijn Gloria Van Mechelen (12), Katrijn De Clercq (25) en Nele Van Assche (27), zij konden als enige Belgische rensters vrijdag met de kopgroep over de streep rijden en konden op zaterdag en zondag eveneens met het peloton over de streep rijden.