
Op dinsdag 8 april liet Luca Van Boven van zich horen in de tweede etappe van de Ronde van het Baskenland. De jonge Belg van Intermarché-Wanty snelde naar een indrukwekkende tweede plaats in een snelle en technische massasprint – zijn eerste podium ooit bij de profs, en dat meteen op World Tour-niveau.
Na een stevige openingsdag met een tijdrit, draaide alles in Lodosa uit op een sprint. En Van Boven, die zich niet als pure sprinter profileert, wist met zijn vorm en inzicht optimaal te profiteren. Met dank aan ploegmaat Tom Paquot, die in de laatste 800 meter het tempo aangaf en hem perfect lanceerde, zat Van Boven precies waar hij moest zijn.
“Ik voelde me goed en wist dat ik hier iets kon doen,” blikt hij terug. “We hadden deze aankomst goed bestudeerd en met de technische finale lagen er kansen voor mij. In de laatste 250 meter dacht ik écht even dat ik ging winnen. Ik keek niet achterom – ik gaf alles. Maar Ewan kwam er nog net over in de laatste meters. Jammer, maar ik ben trots op dit resultaat.”
De sprintzege ging naar Caleb Ewan, maar het was duidelijk: Luca Van Boven heeft zich getoond. Deze podiumplek markeert een nieuwe stap in zijn jonge carrière en bevestigt zijn potentieel binnen het World Tour-peloton.
Met een sterk seizoensbegin en een hecht team achter zich, lijkt dit nog maar het begin voor de 23-jarige renner uit België.
Foto Cycling Media Agency