Drie jaar geleden verruilde Sebastian Comes zijn thuisland Italië voor België. Sindsdien ontdekte hij ook de wielersport. In Knesselare bekroonde de tweedejaars nieuweling zijn sterke wedstrijd met de tweede overwinning uit zijn carrière. De renner van Isorex Cycling Team haalde het na een knappe aanval in de slotkilometers en hield stand tot aan de meet.
Comes kende nochtans geen ideale aanloop naar de wedstrijd. Daags voordien stond hij al aan de start in Lierde, waar hij zich niet op zijn best voelde. Toch besloot hij zondag opnieuw zijn kans te wagen.
“Zaterdag had ik in Lierde gereden en eigenlijk voelde ik me nog niet echt goed,” vertelt Comes. “Maar zondagmorgen dacht ik: ik probeer gewoon opnieuw te rijden en ik zie wel hoe het gaat.”
Tijdens de koers groeide het vertrouwen bij de jonge renner. Ondanks enkele aanvalspogingen bleek het bijzonder moeilijk om weg te raken uit het peloton.
“De koers ging eigenlijk echt goed. Ik voelde me de hele tijd goed. Soms zat ik even in de aanval, maar wegrijden was in deze koers echt supermoeilijk,” aldus Comes. “Met de ploeg hebben we ook een mooie koers gereden.”
Op twee kilometer van de finish besloot hij alles op één kaart te zetten.
“Op twee kilometer van de finish dacht ik: nu proberen. Dus ik viel aan. Ik zag meteen dat ik een paar meter had en dan ben ik gewoon blijven gaan tot aan de finish en kon ik het afmaken.”
Voor Comes is het zijn tweede overwinning uit zijn prille wielercarrière. Zijn eerste zege boekte hij eerder al bij de aspiranten op 14-jarige leeftijd.
1 COMES Sebastian - ISOREX CYCLING TEAM
2 VAN DEN BERGHE Seppe - HOTOND SPORTHOTEL - LITUBRA PARKET - WIELERTEAM WAREGEM
3 VAN DELSEN Briek - ISOREX CYCLING TEAM

