Belgische ploeg schittert op pistemeeting Sons and Daughters voor nieuwelingen

Door Kurt Vermeerbergen op 15 Sep 2016 - 11:31
Printvriendelijke versieVerstuur per e-mail

Afgelopen weekend heeft de nationale nieuwelingenploeg een pistemeeting in Apeldoorn (Ned) afgewerkt. Ze wonnen zo goed als alle disciplines. Bij de meisjes werden de meeste bloemen binnengehaald door het Belgische team.

De eerste dag pakten de Belgen meteen de eerste en tweede plaats in de ploegenachtervolging. De twee teams die waren ingeschreven bij de Belgen verdeelden dus onder elkaar de eerste en tweede plaats. De overwinning ging naar de ploeg met: Nicolas Wernimont, Fabio Vandenbosche, Brent Van Mulders en Tuur Dens. Die laatste won ook de scratch en kwam solo binnen, voor de Nederlandse kampioen. Beetje later volgde de puntenkoers waar Fabio aan het langste eind trok. De Keirin werd tevens ook gewonnen door een Belg, namelijk Thibo Destatsbader. De meisjes Katrijn, Gemke, Luca en Dina kwamen heel sterk voor de dag.

Dag 2 startte met de teamsprint die gewonnen werd door 2 Belgische renners, Thibo en Tuur. Zij wonnen met aanzienlijke voorsprong. Met de afvalling bezette België het volledige podium na een heel sterk ploegenspel. In de 500m schreef Tuur Dens geschiedenis door het BELGISCH RECORD te pakken. Met meer als een halve seconde en eindigde met meer als een second voor op de 2e. De sprint werd gewonnen door Thibo. Voor Thibo al de derde overwinning van het weekend In de achtervolging nam Nicolas weer de bloemen, met maar liefst 7 seconden voorsprong. Hij reed een Belgisch record op 2km achtervolging In de afsluitende ploegkoers was het dan weer de Belgische ploeg Van Mulders-Dens welke met de bloemen gingen lopen. Voor Dens het 5e paar bloemen en Brent die er heel sterk door kwam na een voor zichzelf iets mindere eerste dag.

België domineerden bijna elke discipline en steeds eindigde er meerdere renners op het podium. De toekomst is dus verzekerd!

De Belgische ploeg bestond uit:    
Meisjes: Katrijn DE CLERCQ – Luca DE LANGHE – Gemke DE ROCKER – Dina SCAVONE

Jongens: Giel BARBRY – Laurent CLAEYS – Pieter-Jan DE LANGE – Tuur DENS – Thibo DESTATSBADER – Milan FRETIN – François FUSILLIER – Fabio VAN DEN BOSSCHE – Brent VAN MULDERS – Nicolas WERNIMONT

Met dank aan Tuur Dens voor het verslag!