![Printvriendelijke versie Printvriendelijke versie](https://www.cyclingsite.be/sites/all/modules/print/icons/print_icon.png)
![Verstuur per e-mail Verstuur per e-mail](https://www.cyclingsite.be/sites/all/modules/print/print_mail/icons/mail_icon.png)
Maths Heinderson start zeer binnenkort met zijn pisteseizoen waarin hij toch enkele podiumplaatsen veroverde vorig jaar tijdens het Belgisch kampioenschap. Maar ook voor het volgende wegseizoen heeft Maths al enkele doelstellingen.
1. Wat waren voor u de mooiste momenten van het seizoen? Mijn Belgische trui in de keirin,brons op bk omnium en achtervolging. Ook mijn 2 overwinningen op de weg waren mooie momenten.
2. Vind je u seizoen geslaagd? Mijn pisteseizoen was geslaagd, maar op de weg kwam ik pas laat in vorm. Hierdoor kon ik niet mij niet van mijn beste kanten laten zien. Ik had liever nog een overwinning of twee meer gehad en iets betere resultaten in de grotere koersen.
3. Met welke tegenslagen kreeg je dit seizoen te maken? Eigenlijk liep het seizoen zonder tegenslagen. Maar zoals ik eerder zei kwam ik laat in vorm. Ik heb heel hard moeten opbouwen na een seizoen met veel rugpijn bij de eerstejaars nieuwelingen. Door dit probleem kwam ik ervaring tekort in de grote koersen als 2e jaars.
4. Vorig jaar was je in de winter ook actief op de piste. Ben je daar deze winter opnieuw terug te vinden? Waarom kies je in de winter voor de piste als voorbereiding op het wegseizoen? Omdat ik hou van de piste. Ik rij er al sinds men 13 jaar en heb graag dat één verzetje waarmee je een hoge snelheid kunt halen op dat hout. Misschien is het ook omdat ik er beter presteer.
5. Wanneer sluit je tevreden je pisteseizoen af? Ik wil eerst eens zien wat ik presteer in het eerste omnium vanaf dan ga ik mijn doelstellingen maken.
6. Wat zijn de doelen voor volgend jaar op de weg? Ik zou graag mijn kampioenentrui in de tijdrit terug krijgen en zou zeker blij zijn met een overwinning.
7. Ben je bijgelovig? Zoja, wat zijn de kenmerken ervan? Nee niet echt, maar heb steeds een geluksbrengertje in men achterzak zitten.
8. Wat doe je het liefst: rondes of klassiekers? Dat weet ik nog niet zeker. Maar ik kijk wel altijd uit naar een ronde. Ik vind het altijd wel leuk om een paar dagen achter elkaar te koersen.