![Printvriendelijke versie Printvriendelijke versie](https://www.cyclingsite.be/sites/all/modules/print/icons/print_icon.png)
![Verstuur per e-mail Verstuur per e-mail](https://www.cyclingsite.be/sites/all/modules/print/print_mail/icons/mail_icon.png)
Mathias Declercq won gisteren de aspirantenwedstrijd in Ooigem. Voor Mathias was dit zijn 100ste zege sinds hij 6 jaar geleden is gestart met het wielrennen.
Hoe ben je in het wielrennen terecht gekomen? Ik ben vooral door mijn nonkel, Roland Coupillie in het wielrennen terecht gekomen. Hij was destijds één van de beteren bij de liefhebbers en rijdt al enkele jaren bij nevenbonden.
Je behaalde zondag je 100ste zege. Welke waren zo je mooiste overwinningen? Heeft deze 100ste een bijzondere betekenis voor je? De allermooiste overwinning is met voorsprong de 99ste: het Vlaams kampioenschap. Ook mijn 3 West-Vlaamse titels en mijn Vlaamse titel in het tijdrijden behoren tot de mooiste. Ook deze 100ste is zeker een mooie overwinning.
Waren er ook minder leuke momenten in de afgelopen 6 jaar? Echt minder leuke momenten waren er nog niet bij. Uiteraard wel enkele keren een ontgoocheling bij een mindere wedstrijd maar dat ging telkens vrij vlot over. Volgend weekend staat het BK op het programma voor je. Wat verwacht je ervan? Ik weet niet wat ik hiervan mag verwachten, vooral omdat ik het parcours nog niet verkend heb. Het schijnt vrij zwaar te zijn, maar benieuwd of het zwaar genoeg zal zijn om het peloton te doen breken.
Kijk je nog uit naar andere wedstrijden dit seizoen? Specifieke wedstrijden heb ik niet in gedachten. Ik probeer er elke week het beste van te maken en verder zien we wel. Mijn seizoen is ook al zo goed als geslaagd met 11 overwinningen waaronder 2t itels.
Volgend jaar maak je de overstap naar de nieuwelingen. Wat verwacht je hiervan? Ik verwacht dat ik veel zal kunnen leren uit mijn eerste seizoen als nieuweling. Ik zal vooral proberen ervaring opdoen en sterker worden als eerstejaars. Als tweedejaars zien we wel, dat is nog veraf.
Wat doe je in de winter? Piste, veldrijden.. Ben je er goed in? In de winter rijd ik vooral op de piste in Gent. Ik werd tweemaal Vlaams en Belgisch kampioen in het omnium. Enkele jaren geleden deed ik wel nog aan veldrijden maar dat ligt me niet zo goed.