
Na de eerdere aankondiging van Stef Janse zet nu ook ploegmaat Rik Torfs de stap van YCT Demer & Dijle naar DLS Invigo. Met deze dubbele versterking wil de ploeg haar ambities op de weg en in de zwaardere wedstrijden verder kracht bijzetten.
Moeilijk jaar met positieve afsluiter
Torfs kende een wisselvallig seizoen: “Ik ben goed aan het seizoen begonnen met de winst in het bergklassement van de Arden Challenge. Kort daarna kreeg ik echter af te rekenen met klierkoorts. Pas half juli, tijdens de Ronde van Luik, vond ik opnieuw mijn niveau terug. In diezelfde ronde kreeg ik samen met Stef de kans om als gastrenner mee te rijden bij DLS Invigo. Dat klikte meteen, zowel sportief als in de omkadering. Toen duidelijk werd dat YCT Demer & Dijle zou stoppen, kregen we de kans om aan te sluiten. Die kans hebben we gegrepen.”
Voor 2026 legt Torfs de lat hoog: “Mijn doelen liggen in de Ardennenkoersen en vooral in de rittenrondes. Na mijn 11de plaats in de Ronde van Namen hoop ik volgend jaar nog beter te doen. Daarnaast wil ik de ploeg helpen in de interclubs en bekerwedstrijden.”
Tot slot bedankt Rik zijn huidige club: “Sinds de oprichting van YCT heb ik er gereden. Ik heb er alle kansen gekregen, mooie vriendschappen opgebouwd en veel plezier beleefd. Daar blijf ik de club dankbaar voor.”
Ambities van DLS Invigo
De ploegleiding van DLS Invigo is opgetogen met de komst van Torfs en Janse: “We zijn blij dat Rik en Stef gekozen hebben voor onze ploeg. Tijdens de Ronde van Luik hebben ze bewezen loyale en sterke ploegmaten te zijn. Ze speelden er een belangrijke rol in de top-5 resultaten van Wannes Verschuere en Tim Coppens. Toen we vernamen dat Young Cycling zou stoppen, hebben we niet getwijfeld om hen te contacteren. Beide renners hebben nog groeimarge en zullen vooral in de zwaardere wedstrijden uitgespeeld worden. Het zou ons niet verbazen mocht één van hen volgend seizoen al een overwinning pakken.”
Met de komst van Rik Torfs en Stef Janse krijgt DLS Invigo er in 2026 twee renners bij die bewezen hebben hun mannetje te staan in het klimwerk en de rittenrondes, en die klaar zijn om samen met het team de volgende stap te zetten.