Lukas Bresseleers heeft in Steenhuffel zijn tweede overwinning van het seizoen behaald. In de Palmcross, de derde manche van de Concap CX Cup, reed de renner van Team Kempen Cycling VZW enkele seconden voorsprong bij elkaar. In de strijd om de overige podiumplaatsen waren Floris Overmeire, Matthijs Verschueren en Sep Belmans verwikkeld in een spannend achtervolgingsduel.
Bresseleers begon de wedstrijd vanaf de eerste startrij, maar kende naar eigen zeggen geen perfecte start. “Mijn start was redelijk, maar niet super. Na de eerste ronde kon ik aansluiten bij de kopgroep van vijf renners”, blikt Lukas terug.
De renner van Team Kempen Cycling VZW wist dat hij zo snel mogelijk naar voren moest opschuiven om zijn krachten optimaal te benutten. Na de tweede ronde nam hij de leiding over en trok hij het tempo stevig op. Die versnelling zorgde voor een kleine voorsprong.
“Ik vond Steenhuffel één van de mindere crossen omdat er veel rechte stukken in zaten en het minder technisch was. Maar deze crossen moeten natuurlijk ook gereden worden om beter te worden”, vertelt Bresseleers.
Toen hij een gaatje had geslagen, twijfelde Lukas even aan zijn aanval. “Ik dacht even dat dit misschien niet de juiste keuze was, omdat er veel wind stond en we nog twee rondes moesten afleggen. Toch besloot ik om door te gaan.”
De achtervolgers kwamen in de slotfase nog enkele keren dicht bij de leider, maar Bresseleers hield stand. Hij werkte zijn wedstrijd succesvol af en mocht zo zijn tweede overwinning van het seizoen vieren.
“Het achtervolgende groepje kwam soms heel dicht, maar toch slaagde ik erin om het vol te houden tot aan de meet. Ik ben heel blij dat ik al mijn tweede wedstrijd van dit seizoen heb kunnen winnen.
Foto's : https://www.flickr.com/photos/cyclingsite/albums/72177720335760014
1 BRESSELEERS Lukas - TEAM KEMPEN CYCLING VZW
2 OVERMEIRE Floris - ISOREX CYCLING TEAM
3 VERSCHUEREN Matthijs - GMS CYCLING TEAM GLABBEEK

