
De Grand Prix A.R. Gilles in Jemeppe, een manche van de topcompetitie voor nieuwelingen, werd een knappe triomf voor Jannes Opstaele (Isorex Cycling Team). Hij reed in de slotfase solo naar de zege en hield nog 7 seconden over op Tuur Vandevelde (Hotond Sporthotel – Litubra Parket) en 18 seconden op Wout Van Cauter (GMS Cycling Team Glabbeek).
De koers kende van bij de start een hoog tempo. “De koers begon meteen vrij hard doordat er al een paar renners in de vroege vlucht wouden geraken,” vertelde Jannes na afloop. “Er was een klein groepje weggereden en langs de grote vaart rijden we met een stuk of 12 man ernaartoe. We reden bijna 10 km vooruit met een sterke kopgroep, maar op de eerste klim werden we teruggepakt.”
Daar ontplofte de wedstrijd opnieuw. “Op die klim reed Vic De Smet een stevig tempo. Het peloton werd meteen uitgedund en we kwamen met een 25-tal renners boven. Nadien kwamen er nog heel wat terug, maar dat was het moment dat Tuur Vandevelde en Wout Van Cauter wegreden. Ik voelde dat ik goed zat en heb dan de sprong gemaakt.”
Met z’n drieën reden ze de laatste 40 kilometer op kop. “We bleven goed samenwerken,” legt Jannes uit. “In de lokale ronde hadden we een halve minuut, zelfs iets meer, op het achtervolgend groepje met de favorieten. Dat gaf ons vertrouwen.”
Op de laatste klim spaarde Opstaele zijn krachten niet. “Ik trok nog eens vol door en had meteen een paar meter op Tuur. Vanaf dan ben ik all out gegaan tot de streep. Ik kreeg nog krampen in de benen, maar ik wist dat ik moest blijven geven. Het was zeker niet cadeau, maar net daarom smaakt deze overwinning extra zoet.”
1 Jannes Opstaele – Isorex Cycling Team
2 Tuur Vandevelde – Hotond Sporthotel – Litubra Parket
3 Wout Van Cauter – GMS Cycling Team Glabbeek