![Printvriendelijke versie Printvriendelijke versie](https://www.cyclingsite.be/sites/all/modules/print/icons/print_icon.png)
Geert Wellens is aangesteld als de nieuwe sportdirecteur van het Lotto Ladies Team. Wellens, die zijn strepen al heeft verdiend in het vrouwenwielrennen, zal onder andere collega-sportdirecteur Grace Verbeke ondersteunen.
Geert Wellens, voormalig veldrijder, heeft al de nodige ervaring als sportdirecteur. Afgelopen winter werkte hij samen met Zoe Bäckstedt in het veldrijden en heeft hij met verschillende andere teams samengewerkt. De afgelopen dagen was Wellens in Altea, Spanje, waar hij het Lotto Ladies Team vergezelde op trainingskamp en zijn eerste dagen doorbracht als kersverse sportdirecteur van het jonge team.
"Ik ken Lotto al sinds mijn jeugd," zegt Geert Wellens. "Ik was al vertrouwd met veel mensen binnen het team en heb vorig seizoen zelfs als VIP-chauffeur meegewerkt. Via Lotto Cycling Team-renners Arne Baers, Sterre Vervloet en het veldrijden had ik regelmatig contact met de ploeg. Toen mij werd gevraagd om sportdirecteur te worden, zag ik dat als een geweldige kans. In de winter blijf ik actief in het veldrijden zoals voorheen, maar in de zomer zal ik me volledig inzetten voor Lotto. Samenwerken met jonge rensters, Belgische en internationale talenten helpen ontwikkelen en hen zo goed mogelijk begeleiden, daar haal ik enorm veel voldoening uit."
"Het Lotto Ladies Team is dit seizoen erg jong. De kopvrouwen van vorig jaar zijn vertrokken, maar dat betekent niet dat de motivatie minder mag zijn. Het is onze taak, samen met de coaches, om het niveau omhoog te brengen, en daar kijk ik naar uit. Wie is er al op een hoog niveau? Wie kan zich nog verder ontwikkelen? Tegelijkertijd moeten we realistisch blijven. Het team is geselecteerd voor Parijs-Roubaix en stond vorig jaar aan de start van de Tour de France Femmes, maar het zal een uitdaging worden om te concurreren met de topteams in de WorldTour. We beginnen met een blanco blad en kunnen nu bouwen aan de toekomst. Ik ben ervan overtuigd dat iedereen zijn uiterste best zal doen om zowel individueel als als team op te vallen. Het allerbelangrijkste is dat iedereen blijft genieten van wat ze doen. Focus en toewijding zijn essentieel, maar plezier en motivatie moeten altijd centraal blijven staan."
Foto: Brecht Steenhouwer