

Van 11 tot 30 augustus verblijft Cedric Beullens samen met o.a. Gianni Van Donink in China voor de jeugd Olympische Spelen. Wij stelden hem nog enkele vragen voor hij op het vliegtuig stapte.
1. Vandaag vertrek je naar China om ons land te vertegenwoordigen in China. Je zal deelnemen aan het mbt, wegwedstrijden, tijdritten, …. Wat verwacht je ervan? Wanneer tevreden? Welke disciplines liggen je en welke minder? Ik denk eerst en vooral dat het een hele ervaring zal worden. De doelstellingen staan bij elke discipline anders, de wegrit en tijdrit zijn natuurlijk het hoofddoel, de bmx is een bijkomende discipline waar ik vooral de schade zal proberen te beperken, voor het mogelijke door gebrek aan kennis en techniek. Ik wil me vooral tonen.
2. Hebben jullie ook al kennis gemaakt met de andere sporters die met jullie mee afreizen? Hoe verliep deze kennismaking? Ja, er was een voorafgaande stage in Gent. Hier maakte we voor het eerst contact met de medesporters. Ik kende enkele deelnemers reeds van de EYOF (European youth olympic games) vorig jaar. Het is een toffe en professionele groep. We kijken er allemaal naar uit.
3. Jullie zullen ook culturele uitstappen maken tijdens jullie verblijf. Naar wat kijk je zo uit? Er is zoveel keus dat ik nog geen keuze heb kunnen maken, vooral wil ik kennis maken met de plaatselijke cultuur en gewoontes.
4. Vind je het niet erg om een hele maand in je thuisland geen wedstrijden te rijden? Wat zijn je plannen voor september nog? Neen, ik denk dat dit een ervaring is die je niet kunt afslagen. Ginder gaan er ook trainingsmogelijkheden zijn zodat ik de competitie gewoon terug kan hervatten, wat ik ook van plan ben.